Вълна от протести срещу Бюджет 2026 от всички съсловия!

Недоволството срещу бюджет 2026 г. се всички съсловия на обществото – синдикати, работодателски организации и политически партии.

Протестиращите от КТ „Подкрепа“ скандираха „Достойни заплати!“, а на плакати, които носеха, се четеше: „Бюджетът пълен, джобът – празен!“ и „Работим в Европа, а заплатите ни – като в ориента!“.

Протестират работещи в Агенцията по заетостта, Главната инспекция по труда и Агенцията за социално подпомагане с искане управляващите да осигурят 20 процента ръст на заплатите в трите ведомства от догодина, предава БНР.


Пред Народното събрание протестират и от Медицинска федерация „Подкрепа“ срещу липсата на адекватна политика по доходите на заетите в сектор „Здравеопазване“.

Демонстрация в столицата пред Министерския съвет организират и от Национална федерация „Земеделие и горско стопанство“ на КТ „Подкрепа“. Тя е под наслов: „За достойни работни заплати на работещите в администрациите, провеждащи държавните политики за устойчиво селско стопанство и продоволствена сигурност и контрол на околната среда и водите“.

Второстепенните разпоредители с бюджетни средства към Министерството на околната среда и водите и Министерството на земеделието и храните, представлявани от синдиката, се обединяват, за да кажат „стига“ на унизително ниските работни заплати за висококвалифицирания труд, който полагат всеки ден, заяви Анелия Иванова, председател на федерацията „Земеделие и горско стопанство“ към КТ „Подкрепа“.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *